Креативниот календар на Кен Ло

Автор: Тања Илиевска

Новогодишните празнувања се зад нас, а она што од нив ќе ни остане, покрај спомените, веројатно е и рекламниот материјал во вид на пенкала, запалки и календари. Но, ваков календар сигурно не сме добиле. Ова е всушност еден нов формат, комбинација од календар и часовник, идеја на дизајнерот Кен Ло од Хонг Конг. Покрај тоа што го прикажува времето и тековниот месец, на него можат да се видат главните празници, како и да се прочитаат некои пораки и мисли за мотивација. Сè уште не се знае кога ќе почне да се произведува, но според поддршката, луѓето со задоволство би го купиле, ако цената е пристапна.Креативниот календар на Кен ЛоКреативниот календар на Кен ЛоКреативниот календар на Кен ЛоКреативниот календар на Кен ЛоКреативниот календар на Кен ЛоКреативниот календар на Кен ЛоКреативниот календар на Кен ЛоКреативниот календар на Кен ЛоКреативниот календар на Кен ЛоКреативниот календар на Кен ЛоКреативниот календар на Кен ЛоКреативниот календар на Кен ЛоКреативниот календар на Кен ЛоКреативниот календар на Кен ЛоКреативниот календар на Кен ЛоКреативниот календар на Кен Ло


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар