07 јануари 2012 | Кафе пауза

„Somebody That I Used to Know“ отсвирена од 5 луѓе на 1 гитара

Бендот Walk Off The Earth и Сара Блеквуд ја отсвиреле „Somebody that I used to know“ на 1 гитара со 10 раце.

Дали времето влијае на вашето расположение?

Времето многу малку влијае врз луѓето. Поголем фактор кој влијае на расположението се индивидуалните ситуации во кои моментално се наоѓаме. Меѓутоа, поголемиот дел од луѓето цврсто веруваат во влијанието на времето.

Најмалите и најслатките пред објективот за време на божиќните празници

Брачниот пар Нисли им ги исполнува желбите на родителите кои сакаат нивните најмали да имаат незаборавна фотосесија за Божиќ.
Датум: 07 јан 2012
, Автор:

Улична уметност со селотејп

Минатата година низ голем број светски метрополи се рашири нова улична уметност со селотејп, во која наместо четки и спрејови се користат остри скалпели. Техниката се состои во редење самолепливи ленти врз осветлено стакло...
Датум: 07 јан 2012
, Автор:

Топло чоколадно кафе

Прекрасно топло уживање за празнично расположение...