„Somebody That I Used to Know“ отсвирена од 5 луѓе на 1 гитара

Досега сме виделе многу видеа во кои луѓе свират на повеќе инструменти истовремено. Сме виделе и како звучи транс песна отсвирена на гитара, како двајца свират на една гитара, но никогаш не сме виделе пет луѓе да свират истовремено на една гитара. Очигледно и тоа е возможно. 🙂„Somebody That I Used to Know“ отсвирена од 5 луѓе на една гитараМузичкиот бенд Walk Off The Earth и пејачката Сара Блеквуд се собрале на едно место, за да ја изведат популарната песна „Somebody that I used to know“ од белгиско-австралискиот пејач, музичар и текстописец Готие, на еден неверојатно интересен начин. Одвојте неколку минути за да го погледнете овој извонреден перформанс.

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. S Reply

    lele ludi !! haha bravo !!

  2. spasoja Reply

    vistinsko dozivuvanje, cestitam na umesnosta

Остави коментар