Радоста на подарувањето

Радоста на подарувањето

Овој краток анимиран филм ја опишува радоста на подарувањето, а е дело на американскиот аниматор и режисер Кирстен Лепор за потребите на божиќното издание на едно детско шоу.

Радоста на подарувањето

Од неа било побарано да направи краток филм со којшто на децата ќе им објасни дека убавината на празниците е, меѓу другото, во тоа што имаме прекрасен повод да им подаруваме на нашите најдраги. Со тоа кај нив предизвикуваме среќа, а ние уживаме гледајќи ги како се смеат и му се радуваат на подарокот што сме го одбрале. Впрочем, чинот на подарувањето е поважен од самиот подарок.

Доколку сè уште не сте решиле што да подарите за Нова година, прочитајте ги овие 10 предлози за совршен новогодишен подарок.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар