4 хороскопски знаци што ќе бидат најсреќни за празниците

Астролозите предвидуваат дека оваа година четири хороскопски знаци ќе имаат многу среќа за време на празниците.

Рецепт за двојно чоколадно задоволство: Празнична торта која ќе ве воодушеви!

Може ли нешто да биде повкусно од чоколадна торта? Да, дупло почоколадна торта!

Домашна послепразнична детоксикација

По прославата на Нова година се чувствуваме уморно и имаме чувство како да сме добиле неколку килограми плус.

Овие празнични ламбички наликуваат на снежни глобуси

Секоја светилка содржи прекрасна сцена што често ја гледате во снежните глобуси.

Конфликт за време на празниците: Овие 7 теми најчесто предизвикуваат расправии во семејството

За време на празничниот период се зголемува нивото на стрес, па многу семејни проблеми може да испливаат на површина.

Ним им нема рамни! Хороскопски знаци кои најмногу ги обзема божиќниот дух

Божиќ е омилениот празник на сите нас. Сепак, некои луѓе уживаат во празничната атмосфера уште од почетокот на декември.

12 начини на кои може да го избегнете вишокот килограми за време на празниците

Само запомнете неколку едноставни правила кои ќе ви помогнат да избегнете прејадување и прекумерна телесна тежина.

Слоевити салати на 3 начини

Се ближат празниците, па на сите ни требаат свежи идеи кои ќе ја збогатат нашата трпеза. Еве неколку предлози за слоевити салати во кои сите ќе уживаат.

Што треба да направите за вашата врска да ги „преживее“ празниците?

Празниците може да бидат многу стресен период затоа што сакаме сè да биде точно онака како што сме си замислиле.

Два сигурни начини на кои за 5 секунди може да одредите дали елката која ја купувате е свежа

За да не ви се случи и овој Божиќ игличките од природната елка да ви се изронат за само неколку дена, стручните лица откриваат како да откриете дали елката која ја купувате е свежа.

За што секој хороскопски знак не треба да размислува за време на празниците?

Сезоната на празници само што не започнала. Во продолжение дознајте со што не треба да се оптоварувате за време на празниците, според вашиот хороскопски знак.

10 најлоши подароци за Нова година и Божиќ

Постојат некои нешта кои никогаш не треба да се подаруваат за време на празниците. За жал, понекогаш ги наоѓаме под елката.