25 декември 2019 | Кафе пауза

12 начини на кои може да го избегнете вишокот килограми за време на празниците

Само запомнете неколку едноставни правила кои ќе ви помогнат да избегнете прејадување и прекумерна телесна тежина.

Порака од Космосот: Сконцентрирајте се и изберете број

Откако ќе решите кој е вашиот број, прочитајте ја пораката што ви е испратена.

Овие 3 хороскопски знаци остануваат пријатели со бившите

Овие хороскопски знаци не сакаат да ги прекинат врските со луѓето со коишто се запознале, барем не толку лесно, дури и ако тоа значи пријателство со поранешниот партнер.

Како да ги средите финансиите пред почетокот на 2020 година?

Многу луѓе донесуваат значајни одлуки што сакаат да ги спроведат во наредната година, а една од нив најчесто е заштедата на пари, па прочитајте ги овие совети како да заштедите повеќе.

Слики што докажуваат дека на светот постојат 2 вида луѓе

Луѓето можат да бидат поделени во 2 категории поради тоа што некои едноставни работи ги прават многу поразлично. Погледнете ги овие смешни разлики и откријте во која категорија припаѓате вие.

Ова парче облека ќе биде водечки тренд во 2020 година

Во сезоната пролет/лето 2020 година ќе се носат женствени комбинации, па подгответе ја вашата гардероба навреме.

Готов за 10 минути: Префинет колач без печење за љубителите на чоколадо

Ако сакате да јадете нешто слатко, а да не поминете многу време во кујната, овој десерт е одлично решение.

Реченици што жените сакаат да ги слушнат повеќе од „те сакам“

Иако изјавата „те сакам“ е најмоќната реченица во светот што сите сакаат да ја слушнат како потврда за љубовта, сепак постојат неколку реченици што жените повеќе би сакале да ги слушнат

Зошто никогаш не треба да ставате пластично капаче на вашата четка за заби?

Секоја бања е малку повлажна од другите простории, па ставањето капаче на четката за заби воопшто не е добра идеја.

Што вашата елка открива за вас?

Можеби ќе се изненадите, но начинот на кој ја украсивте вашата елка многу зборува за вас.

Витките жени ги консумираат овие намирници секој ден

Ако сакате да се ослободите од вишокот килограми, би било паметно да ја збогатите вашата кујна со следната храна. За овој процес не ви е потребен посебен напор, доволно е да имате само волја.