Што вашата елка открива за вас?

Што вашата елка открива за вас?

Украсувањето на новогодишната елка сигурно ви претставува големо задоволство. Но главното прашање е како ја декориравте. Сите тие лампиони, ленти, машнички и светилки може да ве збунат. Можеби ќе се изненадите, но начинот на кој ја украсивте вашата елка многу зборува за вас. Ајде да видиме што вашата елка ќе одгатне за вашиот карактер.

Што вашата елка открива за вас?

Треба само да ја погледнете сликата со шесте украсени елки и да ја изберете таа што најмногу наликува на вашата.

1. Елка украсена само со лампиони

Што вашата елка открива за вас?

Ако ја препознаете вашата елка на оваа слика, тоа може да значи дека сте прилично конзервативна личност. Имате висока самодоверба и точно знаете што ви треба. Не ја напуштате лесно зоната на удобност за да испробате необични или нови нешта.

Вие сте сигурна личност која е секогаш подготвена да ги поддржи другите. Ги почитувате правилата и секогаш се обидувате да ги следите. Сакате сè во животот да биде точно определено и сè да испланирате до минута, но може и да се налутите ако нешто тргне наопаку.

2. Уникатна елка

Што вашата елка открива за вас?

Претпочитате вашата елка да биде која било друга боја освен зелена, а тоа може да значи дека сакате да се издвоите од толпата и да одите по свој пат. Вам не ви пречи да бидете гласни и честопати ги кршите правилата. Вие сте смела личност која секогаш цели кон највисоки достигнувања. Самоизразувањето и личниот простор вам ви значат многу.

Барате признание и подготвени сте да ја покажете својата сила. Отворени сте да испробате ништо ново и секогаш сте подготвени да експериментирате. Тешкотиите скоро никогаш не ве плашат и можете да се справите со нив, благодарение на вашата упорност.

3. Елка со секакви украси

Што вашата елка открива за вас?

Декорирањето на вашата новогодишна елка на овој начин може да укаже на тоа дека сте неконзистентна личност. Плановите често ги менувате, затоа што ви е тешко да направите избор и да изберете само едно нешто. Во исто време, можете лесно да направите компромис и да се обидете да ги израдувате сите.

Честопати размислувате за тоа колку се добри вашите постапки и врз основа на нив донесувате долгорочни одлуки. Сакате сè да измерите и да ги откриете добрите и лошите страни на секоја ситуација. Во вашето опкружување, постојат луѓе со различни особини, а вие успевате да се поврзете со секој од нив.

4. Елка со многу светилки

Што вашата елка открива за вас?

Вашата наклонетост кон светилките може да укаже на тоа дека сте позитивна и независна личност. Уживате во вашата индивидуалност и се стремите да бидете во центарот на вниманието. Мислењата на другите не значат ништо за вас. Вашето лично искуство е вашиот главен советник и единствен извор на знаење.

Се обидувате да испробате различни нешта во вашиот живот и често прифаќате покани за забави и состаноци. Вие не сте домашар, туку дружељубива личност која сака да го поминува времето заедно со другите.  Лесно стекнувате нови пријателства, бидејќи многу лесно се поврзувате со другите.

5. Измешана елка

Што вашата елка открива за вас?

Ако вашата новогодишна елка изгледа вака, тоа може да значи дека вие сте сонувач кој делува непредвидливо. Отворени сте за сите можности што ви ги нуди животот. Но, поради многуте активности што ги спроведувате и идеите што ги имате, понекогаш не ја довршувате работата пред да преземете друга.

Вие сте секогаш насочени кон промена и успевате да најдете излез од која било ситуација. Вашиот начин на поврзување со луѓето ви помага да ја стекнете нивната доверба и поддршка. Тие знаат дека може да се обратат кај вас со какви било прашања, а вие нема да ги оставите во тешка ситуација.

6. Мала елка

Што вашата елка открива за вас?

Ако избравте елка како оваа, тоа може да значи дека навистина не сакате изненадувања и промени во вашиот вообичаен начин на живот. Се обидувате да останете скромни и мирни и не сакате да привлечете дополнително внимание кон себе, затоа што немате потреба од тоа.

Вие го цените она што го имате и не се трудите да ги импресионирате луѓето по секоја цена. Мислите дека човекот треба да биде она што е без лажно разубавување и самите се раководите според ова правило. Вие стоите цврсто на земја и знаете што сакате.

Можеби сакате и да изберете подарок и да откриете што ве чека во периодот што доаѓа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар