Ова парче облека ќе биде водечки тренд во 2020 година

Ова парче облека ќе биде водечки тренд во 2020 година

Иако зимата штотуку започна, дизајнерите веќе одлучија кои парчиња гардероба ќе се носат во следната година. Во сезоната пролет/лето 2020 година ќе се носат женствени комбинации, а водечки тренд меѓу нив ќе бидат блузите со голи рамена и асиметричните модели на блузи и фустани.

Ова парче облека ќе биде водечки тренд во 2020 година

Голите рамена ќе бидат во фокусот, а овие заводливите парчиња ќе бидат во тренд, па подгответе ја вашата гардероба навреме.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ankita Arora (@arora.aankita) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @multiple_collection_ on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by E M P R E S S (@empressuk_) on

Можеби ве интересира кој е класичниот модел на јакна што не се симнува од тронот ниту оваа зима.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар