Што навистина го спречува стареењето, а што е само фрлање пари?

Стареењето е процес кој не можеме да го запреме, а првите знаци се највидливи токму на кожата. Сепак, луѓето сакаат што подолго време да изгледаат младо...

Пронајдено е „копче за ресетирање“ на клетките кои стареат

Стареењето и сè што доаѓа со него е нешто кое секој од нас се обидува да го избегне, заборави, одбие или што било освен да се соочи со него.

Руски метод за обновување на кожата: Ги уништува штетните материи и подмладува

Применете го овој супер едноставен метод за да му помогнете на организмот што побрзо да ги промени старите и оштетени клетки со нови.

Маска за затегнување на лицето од лен: По 12 нанесувања нема да можете да се препознаете!

Ви ја препорачуваме генијалната маска за затегнување на лицето од ленено семе за сите типови кожа.
Датум: 08 окт 2015
, Автор:

Оваа жена (48) открива неверојатен турски рецепт за целосно отстранување на брчките под очите

Неверојатен стар турски рецепт кои ги отстранува брчките околу очите и со чија помош се постигнуваат исклучителни резултати.

Масажа за лице со лажица: Неверојатни резултати за само 12 дена!

Секоја жена која ќе ја надмине својата 30-та година треба да почне редовно да го негува своето лице со масажи.

Одлична фризура која ќе направи да изгледате и до 5 години помладо

Оваа фризура во последно време станува голем хит помеѓу познатите жени ширум светот најверојатно поради фактот што таа може да ве подмлади.

Домашна маска за подмладување на кожата чии резултати се видливи веднаш

Оваа маска која можете брзо и едноставно да ја подготвите во вашиот дом, ќе го освежи вашиот тен и ќе предизвика да изгледате неколку години помлади.

Еве што ќе ви се случи ако ставите коцка мраз на овој дел од вашата глава

Доколу редовно ставате коцка мраз на точката фенг фу, тоа ќе ви помогне во подмладување на вашето тело.
Датум: 30 мар 2015
, Автор:

Дали прегратките имаат моќ да го спречат стареењето?

Никој не старее на истиот начин. Сите ние сме свесни за овој факт, а науката полека почнува и да објаснува зошто тоа се случува.

Египетски рецепт за младешки сјај на кожата

Експертите за нега на убавината на кожата тврдат дека токму Клеопатра го смислила овој рецепт за хидрирање на кожата, кој ѝ дава младешки сјај.

Лековита маска која ги брише годините од вашето лице

По употребата на оваа маска, кожата ќе ви се подмлади и ќе изгледа нежно и блескаво.
Датум: 29 дек 2014
, Автор:
12