30 септември 2018 | Кафе пауза

5 причини зошто годинава наместо црни, треба да купите бели чизми

Белите чевли имаат цела низа предности и се одличен избор за овие есен и зима, затоа што се меѓу водечките трендови.

Вампирска клиника: Подмладување со крв на 16-годишници

Контроверзниот американски доктор и сопственик на компанијата Амброзија, Џеси Кармазин, го привлече вниманието на светот со започнување на необичен тренд меѓу своите богати клиенти.

7-те најпопуларни туристички дестинации ширум светот во моментов

Летото во Македонија е веќе завршено, но на неколку места во светот тоа сè уште трае.

Октомври ќе биде најлошиот месец за овие 3 хороскопски знаци

Изгледа дека октомври ќе го „раздрма“ животот на овие 3 хороскопски знаци.