Загатка која ќе ве исцеди од размислување: Како двајцата да се спасат?

Еве една загатка за длабока анализа. Двајцата се оковани, едниот ја има можноста да се спаси прв, но другиот ја има моќта за тоа...
Датум: 08 окт 2015
, Автор:

Маска за затегнување на лицето од лен: По 12 нанесувања нема да можете да се препознаете!

Ви ја препорачуваме генијалната маска за затегнување на лицето од ленено семе за сите типови кожа.
Датум: 08 окт 2015
, Автор:

Запомнете: Работи кои не треба да ги правите доколку сакате вашата врска да успее

Поголемиот дел од луѓето ја имаат таа мана - лошите постапки во врската да ги оправдаат со големата љубов кон партнерот, но тоа е потполно погрешно.

Цитати кои ќе ве поттикнат на позитивна промена

Ви претставуваме 10 цитати кои се толку мотивирачки што и самите ќе изберете бар еден како пат по кој сакате да одите или цел која сакате да ја остварите.
Датум: 08 окт 2015
, Автор:

ТВ серија: Квантико (Quantico)

ТВ серија за група млади ФБИ агенти меѓу кои се крие „заспан“ терорист

Горди мајки-кучиња со нивните мали неодоливи бебиња

Природата се погрижила овие мајки-кучиња да бидат горди на своите бебиња.

Трогателно и прекрасно писмо до жената која му го спасила животот

Писмо кое ќе ве потсети дека никогаш не треба да се откажете од својот живот!

Какви се вашите заби? Нивниот облик ги открива вашите амбиции и вашите врски со луѓето

Следниот пат кога ќе ја откриете вашата блескава насмевка, погледнете се во огледало.
Датум: 08 окт 2015
, Автор:

Зошто не треба да ѝ дадете втора шанса на бившата љубов?

Сигурни сме дека и вие сте се нашле во ваква ситуација, враќајќи се постојано на стариот живот, барајќи уште шанса со ветување дека овој пат нештата ќе бидат различни.

Најлошиот знак во Зодијакот: Има многу комплекси и нема вкус, вие ќе играте како што тој ќе свири

Нему ништо не му е доволно добро, тој би сакал од сè најмногу, најдобро и онака како што му само на него му одговара.