27 март 2019 | Кафе пауза

Како ќе ја сретнете вашата сродна душа според хороскопскиот знак?

Доколку не сте ја сретнале досега, веројатно се имате прашувано како ќе ја запознаете вашата сродна душа.

8 совети кои ќе ви помогнат да бидете смирен родител без да го изгубите авторитетот

Денес многу родители се обидуваат да ги дисциплинираат нивните деца со повишување на тонот и викање, мислејќи дека тоа ќе вроди со некаков плод.

Програма од 9 вежби со кои ќе се ослободите од брчките и салото на лицето

Доколку имате дупла брада, полн образи или брчки околу очите, нема потреба да барате решение кај пластичната хирургија.

54 афирмации што ќе ви помогнат да се ослободите од анксиозноста и да го манифестирате животот од соништата

Речиси и да не постои личност којашто во еден момент од животот не се почувствувала анксиозно.

Како да го забавите стареењето на мозокот за само 6 месеци?

Според истражување од CNN, пешачењето или возењето велосипед барем 3 пати дневно, ја подобрува когнитивната функција на мозокот.

Како да бидете уште подобра најдобра пријателка?

Доколку сакате да ѝ покажете на оваа личност колку всушност ви значи, следниве совети ќе ви помогнат во тоа.

Работа од соништата во Шведска: 2.000 евра месечно за речиси ништо

Доколку отсекогаш сте сонувале за едноставна работа со добра плата, ова е можност за вас.

6 бои на лакови за нокти што ќе бидат хит оваа пролет

Со овие нови и навистина популарни бои, вашите нокти ќе изгледаат спектакуларно.

Цртани филмови кои најмногу му штетат на детскиот развој

Руските психолози спроведиле истражување во кое ги наведиле цртаните филмови коишто имаат најопасно влијание врз детскиот ум.

Како да ја одберете вистинската перница за вас?

Треба да ја одберете вашата перница според положбата на спиење.