6 бои на лакови за нокти што ќе бидат хит оваа пролет

Со овие нови и навистина популарни бои, вашите нокти ќе изгледаат спектакуларно. Па, погледнете кои лакови ќе бидат хит оваа пролет.

1. Пролетна виолетова

6 бои на лакови за нокти што ќе бидат хит оваа пролет

Оваа нијанса е навистина нежна, па би требало да ѝ дадете шанса. Пролетната виолетова е посветла, пастелна нијанса на виолетовата или бојата на јоргован.

2. Морско сина

6 бои на лакови за нокти што ќе бидат хит оваа пролет

Сигурно уште со првите сончеви зраци помислувате на море. Оваа пролет можете да уживате во бојата на морето со овој лак за нокти.

3. Пудра розова

6 бои на лакови за нокти што ќе бидат хит оваа пролет

Веројатно веќе знаевте дека оваа нијанса ќе биде хит, бидејќи речиси секогаш ја гледаме во пролетната сезона.

4. Магента

6 бои на лакови за нокти што ќе бидат хит оваа пролет

Доколку сакате црвена или пурпурна боја, тогаш одберете магента. Иако е малку потешко да ја комбинирате со други бои, со неа сигурно ќе изгледате навистина привлечно.

5. Корално црвена

6 бои на лакови за нокти што ќе бидат хит оваа пролет

Ова е огнена и привлечна нијанса, па нема да остане незабележана. Токму тоа е и нејзината цел – да привлече сечие внимание.

6. Боја на праска

6 бои на лакови за нокти што ќе бидат хит оваа пролет

Станува збор за неутралната беж нијанса, со светло розови примеси. Крајниот резултат е сочна и светла боја на праска, која може да направи вашите нокти да изгледаат подолги.

Погледнете ги и најпопуларните нијанси на кармин за оваа пролет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар