Руски метод за обновување на кожата: Ги уништува штетните материи и подмладува

Применете го овој супер едноставен метод за да му помогнете на организмот што побрзо да ги промени старите и оштетени клетки од нитрати, слободните радикали, тешки метали и слични токсини, со нови. Исто така, помага во ослободувањето од симптомите на многу кожни, но и внатрешни болести и може да го превенира создавањето канцерогени клетки.

Руски метод за обновување на кожата: Ги уништува штетните материи и подмладува

Станува збор за методот со сол на рускиот академик Балотов. Половина час пред јадење, ставете на јазикот околу 1 грам сол. Почекајте неколку минути солта да се растопи и потоа голтнете. Во текот на денот, оваа постапка можете да ја повторувате од 1 до 10 пати.

Од малото количество сол, рефлексно започнува обилното лачење на желудочниот сок кој ги содржи сите потребни состојки за елиминација на штетните материи. Брзото подмладување на своите клетки можете и да го направите ако во исхраната започнете да користите растенија кои стимулираат лачење на желудочниот сок, како што се: Диво зелје, анасон, зелка, коприва, детелина, морски алги, црн пипер, сенф, рен, ротквица, коријандер, ким, цимет и ментол.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар