Одлична фризура која ќе направи да изгледате и до 5 години помладо

Оваа фризура во последно време станува голем хит помеѓу познатите жени ширум светот најверојатно поради фактот што таа може да ве подмлади.

Домашна маска за подмладување на кожата чии резултати се видливи веднаш

Оваа маска која можете брзо и едноставно да ја подготвите во вашиот дом, ќе го освежи вашиот тен и ќе предизвика да изгледате неколку години помлади.

Еве што ќе ви се случи ако ставите коцка мраз на овој дел од вашата глава

Доколу редовно ставате коцка мраз на точката фенг фу, тоа ќе ви помогне во подмладување на вашето тело.
Датум: 30 мар 2015
, Автор:

Дали прегратките имаат моќ да го спречат стареењето?

Никој не старее на истиот начин. Сите ние сме свесни за овој факт, а науката полека почнува и да објаснува зошто тоа се случува.

Египетски рецепт за младешки сјај на кожата

Експертите за нега на убавината на кожата тврдат дека токму Клеопатра го смислила овој рецепт за хидрирање на кожата, кој ѝ дава младешки сјај.

Лековита маска која ги брише годините од вашето лице

По употребата на оваа маска, кожата ќе ви се подмлади и ќе изгледа нежно и блескаво.
Датум: 29 дек 2014
, Автор:

Маска за подмладување на вагината

Лиса Палмер ја пронашла маската за подмладување во Источната медицина и вели дека нејзиниот помлад љубовник тврди дека вагината ѝ изгледа како на 25-годишна девојка.
Датум: 05 окт 2014
, Автор:

Домашна крема против брчки – резултати веќе за 7 дена

Оние кои сакаат да се грижат за својата кожа, штом еднаш ја пробаат оваа крема, со сигурност ќе ја засакаат. Ова е многу едноставен рецепт, со навистина зачудувачки резултати, кои ќе ги забележите веќе после 7 дена.
Датум: 04 окт 2014
, Автор:

Смуди за детоксикација и против стареење

Освежителен летен пијалак кој изобилува со антиоксиданси...

Домашни есенски третмани за подмладување

Есента е плодно годишно време кое изобилува со плодови кои обожаваме да ги користиме во исхраната, но и како дел од третмани за нега и разубавување.
Датум: 24 ное 2013
, Автор:

5 тибетски вежби за подмладување

5 едноставни техники и 20 минути на ден е сè што ви е потребно за да бидете посвежи, поенергчни и да се чувствувате помладо.

5 предлози за подмладување и разубавување

Време е да кажете стоп и да направите нешто убаво за себе. Ова се пет совети со кои можете на најбрз и наједноставен начин да се подмладите и разубавите.
Датум: 03 јун 2013
, Автор:
12