плетенка | Кафе пауза - Part 2

Нова сезона – нови трендови за коса!

Слободно експериментирајте!

5 фризури кои подобро стојат на мрсна коса

Сигурни сме дека во деновите кога вашата коса е мрсна, а немате доволно време да ја измиете, имате проблем каква фризура да одберете...

Едноставна летна фризура: Бохо плетенка во јазол

Одлична фризура за која ви се потребни само 5 до 10 минути.

Јастог плетенка – нова лесна фризура за елегантен, но опуштен изглед

Се носи на едната страна, одлична е за свадбени, како и за други специјални прилики, делува и елегантно и опуштено, а најдобро ќе ја изведат девојките со погусти и малку виткани коси. Еве како да ја направите.
Датум: 10 сеп 2014
, Автор:

4 едноставни совети благодарение на кои ќе се разбудите со поубава коса

Дали знаете дека со неколку трикови дури и вашата коса може да изгледа подобро кога ќе се разбудите наутро?
Датум: 18 авг 2014
, Автор:

Фризура: извртени плетенки во пунџа во само 4 чекори

Оваа фризура е совршена за на свадба, но дури и за обичен ден кога едноставно сакате средена коса. Лесно ќе ја направите сами во 4 чекори.
Датум: 10 мај 2014
, Автор:

Идеална фризура за посебни прилики: Плетенка околу пунџа

Оваа фризура е идеална за на свадби, погодна е и за мали девојчиња, и иако изгледа комплицирано, всушност лесно е да се направи.
Датум: 03 мај 2014
, Автор:

7 едноставни и модерни фризури кои ќе ви дадат сосема нов изглед

Изгледајте импресивно дури и во оние денови кога вашата коса е „непослушна“.

Плетенка во облик на срце за романтичен изглед

Ќе ја направите брзо и едноставно, а ќе постигнете нежен и женствен изглед на романтична девојка.
Датум: 28 фев 2014
, Автор:

Фризура: плетенка „водопад“

Интересна и необична фризура со која ќе го освежите својот изглед.