плетенка | Кафе пауза

Шик пунџа за секоја прилика за која ви се потребни само 5 минути

Оваа пунџа е совршен избор за излегување, за на работа или за некоја свеченост, а одлична е и доколку немате време да ја измиете косата.

Наградата за најпопуларна плетенка за 2018 година ѝ припаѓа на…

Станува збор за холандската плетенка, што меѓу блогерките е позната и како обратна.

(Не)очекувано: Погледнете која фризура е најпребарувана на Гугл во текот на 2016-та година

Дознавме кои се најпребаруваните бјути прашања на Гугл, а победата ја однесе една фризура. Можете ли да претпоставите за која станува збор?

Совршена и невообичаена фризура за само неколку минути

Убава фризура за само неколку минути и без вложување голем труд? Можеби ви звучи невозможно, но оваа девојка пронашла одличен трик за да го направи тоа.

Брзо и едноставно: Направете неодолива фризура со плетенки!

Ако посакувате фризура која ќе одговара за повеќе пригоди, плус е лесна за правење и изгледа тотално неодоливо, тогаш оваа идеја е идеална за вас!

Нов летен тренд: Кобра плетенка готова за само 5 минути

Доколку на прв поглед се заљубивте во оваа нова варијанта на плетенка, сега имате прилика да научите како да ја направите чекор по чекор.

На повидок е нов тренд: Плетенка наместо патец

Се чини дека оваа година плетенките стануваат вистински тренд во фрузирите!

Како секогаш да имате совршена фризура без да се трудите?

Погледнете ги следниве 4 фризури кои се лесни за правење и кои гарантираат совршен финален изглед за секоја пригода.

Направете сами: Најубавата плетенка „круна“ која досега сте ја виделе!

Погледнете како сами да ја исплетете најубавата „круна“ која досега сте ја виделе.

Ако обожавате да носите капи, тогаш ова се идеалните фризури за вас!

Во зимскиот период најтешко е да пронајдете рамнотежа помеѓу убавата фризура и носењето капа.

6 начини да ја навиткате косата без извор на топлина

Конечно можете да им кажете збогум на пресите за коса!

3 одлични новогодишни фризури: Едноставни, опуштени и елегантни

Овие плетенки се истовремено елегантни, но и многу едноставни за правење, па токму затоа се и идеални за новогодишната прослава.