плетенка | Кафе пауза - Part 3

Фризура 2 во 1: Превртена француска плетенка подигната во пунџа

Одлична за летниот период - ќе ви ја држи косата прибрана, додека истовремено ќе делувате многу стилски, па дури и елегантно.
Датум: 17 авг 2013
, Автор:

Совршена фризура за жешките летни денови

Ова лето, голем хит се плетенките. За да имате едноставна, но многу тренди фризура, потребно ќе биде да одвоите само неколку минути од вашето време.

Направете прекрасна странична француска плетенка

Овој одличен туторијал од 10 минути ќе ве научи како да си направите убава фризура, која ќе можете да ја носите за излегување во град и за свечености, но и за на работа или кога излегувате на кафе со пријателите.

Фризура за излегување после враќање од плажа

Со оваа фризура ќе изгледате впечатливо, а ќе ја направите за околу 5 минути.
Датум: 15 јун 2013
, Автор:

Опуштена тренди фризура во 4 чекори

Коњско опавче во комбинација со опуштена плетенка е брзо решение кои ќе ви ја освежи фризурата. Само четири чекори ве делат од прекрасна и средена фризура.

Направете фризура со цвет од плетенки

Оваа интересна фризура изгледа многу симпатично, а можете да ја направите за само 5 минути.
Датум: 28 мар 2013
, Автор:

Направете си гламурозна фризура за неколку минути

За да имате гламурозна фризура, понекогаш ви се доволни и само десетте прсти на рацете...

10 одлични предлози за обликување коњско опавче

Неколку идеи кои ќе ви помогнат за кратко време да направите одлична фризура со коњско опавче...

Жешки модни трендови за коса ова лето

Репчињата и пунџите се супер избор за летно време, но можат да ви здосадат. Земете инспирација од следниве модни трендови во секојдневното стилизирање на вашата коса.
Датум: 14 јул 2011
, Автор:

Фризури кои ќе ве направат помлади

Погледнете неколку идеи за фризури кои освен што ќе симнат неколку години од вас, ќе направат и да се чувствувате и да изгледате одлично и посакувано.