Како секогаш да имате совршена фризура без да се трудите?

Како секогаш да имате совршена фризура без да се трудите?

Заборавете на комплицираните фризури кои не само што бараат време за да ги направите, туку бараат од вас и да вложите многу труд за да добиете добри резултати. Од денес, новата мантра на секоја жена треба да биде „колку поопуштено и побушаво, толку подобро“. Погледнете ги следниве 4 фризури кои се лесни за правење и кои гарантираат совршен финален изглед за секоја пригода.

Како секогаш да имате совршена фризура без да се трудите?

1. Во стилот на 80-тите

Како секогаш да имате совршена фризура без да се трудите?

Фризурите со степени кои се малку тапирани се идеални за девојките со слободен дух. Тие не бараат многу напор за да се направат, а изгледаат одлично и одговараат со секоја должина на коса. Доволно е на влажна коса да ставите малку пена, да ја исушите и со чешел кој има широки запци да ја тапирате.

2. Неуредна плетенка

Како секогаш да имате совршена фризура без да се трудите?

За правењето на оваа фризура нема да ви биде потребно огледало. На делумно сува коса нанесете спреј за текстура и избришете ја со пешкир. Потоа ниско соберете ја и направете лабава плетенка. За крај, зацврстете ја со ластиче, но пуштете и неколку прамени околу лицето.

3. Тапирана пунџа

Како секогаш да имате совршена фризура без да се трудите?

Оваа фризура ќе изгледа добро ако косата ви е погуста, бидејќи за неа е потребен поголем волумен за да се постигне вистинскиот ефект. На коренот на косата напрскајте шампон за суво миење, па префрлете ја надолу и исушете ја со фен. Кога ќе ја исушите косата, префрлете ја наназад и направете високо опавче кое ќе го зацврстете со ластиче. Потоа, опавчето свртете го околу основата и заврзете го во јазол. Фиксирајте ја пунџата со шнолички.

4. Ниско опавче

Како секогаш да имате совршена фризура без да се трудите?

Доколку имате долга коса без шишки, оваа фризура е како створена за вас. На мокра коса нанесете пена и исушете ја со фен. Исчешлајте го и исфенирајте го предниот дел од косата и фиксирајте со лак за коса. Потоа, лабаво соберете ја над вратот и заврзете ја во ниско опавче.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар