24 февруари 2019 | Кафе пауза

Како самите да ги прегледате вашите гради во 4 чекори?

Истражувањата покажуваат дека најчестиот вид рак кај жените е ракот на дојката.

Шик пунџа за секоја прилика за која ви се потребни само 5 минути

Оваа пунџа е совршен избор за излегување, за на работа или за некоја свеченост, а одлична е и доколку немате време да ја измиете косата.

Преслатко маче чие крзно ја менува бојата поради ретко нарушување

Уште од самиот почеток, Ели била малку поразлична од другите мачки и многу сакала да се гали. 9 месеци подоцна, се појавила мала бела дамка на нејзиното крзно.

Неверојатен напуштен град со 350 копии од француски дворец

Проектот познат како „Бурџ Ал Бабас“ се наоѓа во Турција и е од најбизарните архитектонски идеи.

7 нешта што треба да ги научите до 30-тата година за вашата кожа да изгледа неверојатно

Следниве совети за убавина ќе ви помогнат да изгледате неверојатно и после 30-тата година од животот.

Како да го одржите вашето интимно здравје?

Многу жени обрнуваат посебно внимание на нивното интимно здравје, но некои од работите што ги прават се всушност погрешни.

3-те хороскопски знаци кои најмногу се врзуваат за партнерот

Некои луѓе сакаат да бидат послободни во врската, но некои навистина се врзуваат за нивниот партнер.