Емотивен приказ на еден од најкратките животи – Секој момент е важен!

Малиот Зајон се родил со Едвардсов синдром. Тоа е генетско нарушување на внатрешните органи кај бебињата кој им овозможува живот од само неколку дена.

Родителите на Зајон решиле да го прикажат на видео 10-дневниот живот на нивното бебе и преку него да му се обратат во вечен спомен.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар