22 декември 2016 | Кафе пауза

8 знаци што ќе ви помогнат да направите разлика меѓу искрените и лицемерните луѓе

Овој водич преку илустрации ќе ви помогне на едноставен начин да ги запаметите разликите меѓу искрените и лицемерните луѓе.

Погледнете ја прекрасната реакција на ова мало момче кое е конечно посвоено

Момчето било толку многу возбудено, што не можело да се воздржи за да им ги каже новостите на сите во судницата.

Забавни и креативни начини да ја заштитите новогодишната елка од вашите домашни миленици

Сите оние кои чуваат домашни миленици ќе се согласат дека имаат малку проблеми со нив кога доаѓаат празниците и декорирањата.

Истражувањата покажуваат: Забраната за абортус има застрашувачки психолошки ефекти на жените

Ако една жена избере да абортира, а притоа ѝ биде кажано дека не може, тоа ќе биде многу стресна ситуација за неа.

ТВ серија: Круна (The Crown)

Почетоците на владеењето на кралицата Елизабета II во Велика Британија

5 причини зошто 2016-та беше успешна година за сите жени во светот

Оваа година беше постигнат голем успех во однос на половата еднаквост во областа на бизнисот.

5 работи што популарните девојки никогаш не ги објавуваат на Инстаграм

Тие знаат што треба да биде објавено на социјалните мрежи, а што да задржат за себе.

Посна пица со ајвар: Необична, вкусна и готова за 10 минути!

Израдувајте ги најблиските што необична пица за празниците

Инспиративни цитати што ќе ве потсетат дека семејството е најважно

Би требало да се сметате себеси за многу среќни доколку имате семејство што ве сака и се грижи за вас.

Хороскопскиот знак открива кои карактеристики ве прават одлична девојка во љубовната врска

Секоја девојка е различна и има различни побарувања и очекувања од љубовната врска.
12