23 февруари 2016 | Кафе пауза

Поучна приказна: Беспомошна љубов

Еднаш одамна, сите чувства и емоции отишле на еден тропски остров за да се одморат. Според нивната природа, сите си поминувале одлично...

Сосема обични и здодевни, но многу ефикасни правила за успешна љубовна врска

Задоволните парови ќе ви ги кажат истите здодевни нешта за разбирањето, толеранцијата и почитувањето. Велиме здодевни, бидејќи тие постојано ги повторуваат дури и покрај тоа што останатите не ги слушаат. Ако сметате дека здравата и добра врска е обична, тогаш го имате и одговорот зошт

Брилијантни изјави од доктор Хаус кои ќе ве потсетат на реалната страна од животот

„Лесно е да го слушате срцето. Пробајте еднаш да го послушате мозокот.“

Девојки, правете ги овие 9 нешта за да го задржите мажот од вашите соништа

Сте запознале прекрасен маж кој навистина ви се допаѓа и не сакате да го изгубите? Најпрво треба да бидете сигурни дека си одговарате.
Датум: 23 фев 2016

Запознајте го Коби: Мачето со најубавите очи на светот

Мачето Коби дава ново значење на фразата „мачкини очи“.

10 инспиративни совети од Екарт Тол кои ќе ве одведат на патот кон среќата

Со прифаќањето на сегашниот момент можете да го пронајдете совршенството.

6 невообичаени навики на спиење ширум светот

Добриот сон има голема и важна улога во здравјето на човекот. Но, како спијат народите ширум светот?
Датум: 23 фев 2016

10 музеи кои можете да ги истражувате без да го напуштите вашиот дом

Виртуелна прошетка низ најинтересните музеи ширум светот.
Датум: 23 фев 2016

Науката на приврзаноста: Дали сте сигурни, анксиозни или ги избегнувате другите?

Сите сме програмирани да ги двоиме луѓето и да избираме одредени индивидуи кои ќе ни значат.

Начинот на кој природата нѐ учи да имаме посреќен живот

Кога бараме бескраен извор на среќа и задоволство, тогаш природата е изборот за кој не ни треба рецепт.

Како секој од хороскопските знаци реагира на критика?

Според астрологијата, секој од хороскопските знаци ја прифаќа критиката на свој начин, па добро е да го знаете тоа доколку во иднина решите да се соочите со некој од нив.

8 начини да се разбудите поубави од кога сте заспале

Рене Руло, која е задолжена за убав и свеж изглед на многу славни личности, ни дава неколку совети кои можат многу да ни помогнат.
12