Запознајте го Коби: Мачето со најубавите очи на светот

Запознајте го Коби: Мачето со најубавите очи на светот

Мачето Коби дава ново значење на фразата „мачкини очи“. Со неговите прекрасни сини очи, ова британско кратко-влакнесто маче секојдневно ги воодушевува сите свои 283.000 следачи на Инстаграм. Покрај нивната боја која наликува на длабоко море, очите на Коби имаат и дебела црна линија околу нив со мало накосување на краевите, што прави да изгледа како ова преслатко маче да е експерт за нанесување молив за очи.

Запознајте го Коби: Мачето со најубавите очи на светот

Мачето Коби, според социјалните мрежи нема само големи очи, туку и голем карактер. Но, како што расте од малечко маченце во голема убавица, атрактивните очи на Коби ќе останат неговата најзначајна и најспецифична карактеристика. Погледнете.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар