Наградата за најпопуларна плетенка за 2018 година ѝ припаѓа на...

Наградата за најпопуларна плетенка за 2018 година ѝ припаѓа на…

Не постои фризура што е попопуларна од плетенката. Таа е во нашите коси уште од детството, и без разлика колку се менуваме ние или светот околу нас, плетенката секогаш ќе биде тука да ни пружи еден вид константна во средина што постојано се менува.

(4) nagradata-za-najpopularna-pletenka-za-2018-godina-i-pripagja-na-www.kafepauza.mk (2) nagradata-za-najpopularna-pletenka-za-2018-godina-i-pripagja-na-www.kafepauza.mk

Класичната плетенка, што ја знаеме и како француска, со години е на врвот. Таа е едноставна за правење и изгледа одлично – два клучни фактори поради кои таа толку долго го држеше првото место. Но, оваа година друга плетенка заслужено се избори за врвот на листата!

(3) nagradata-za-najpopularna-pletenka-za-2018-godina-i-pripagja-na-www.kafepauza.mk (1) nagradata-za-najpopularna-pletenka-za-2018-godina-i-pripagja-na-www.kafepauza.mk

Станува збор за холандската плетенка, што меѓу блогерките е позната и како обратна. Таа е идеална за кежуал модните комбинации, како и за оние дами кои се љубители на бохо стилот. Па, ако ве привлековме со фотографиите, погледнете го и видео туторијалот во продолжение!

Обожавате плетенки? Погледнете ја и оваа брза и едноставна фризура!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар