Идеална фризура за посебни прилики: Плетенка околу пунџа

Идеална фризура за посебни прилики: Плетенка околу пунџа

Оваа фризура е идеална за на свадби, погодна е и за мали девојчиња, и иако изгледа комплицирано, всушност лесно е да се направи.

1-idealna-frizura-za-posebni-priliki-pletenka-okolu-pundzha-kafepauza.mk

За да ја направите оваа фризура, најпрво треба да направите опавче на средна висина, но притоа да оставите еден триаголен дел коса во предниот дел на главата. Потоа почнете да плетете внатрешна плетенка земајќи еден прамен од предниот дел на косата и еден подебел од опавчето кој веднаш ќе го поделите на два. Плетете така земајќи прамени од лево и од десно сѐ додека не го потрошите предниот издвоен дел од косата, притоа постојано движејќи се околу опавчето. Откако ќе ја завршите плетенката околу опавчето, продолжете да плетете обична плетенка додека не ја завршите целата коса. Замотајте ја плетенката наоколу и крајот прицврстете го со мала шноличка. Погледнете ја подолу постапката чекор по чекор.

2-idealna-frizura-za-posebni-priliki-pletenka-okolu-pundzha-kafepauza.mk 3-idealna-frizura-za-posebni-priliki-pletenka-okolu-pundzha-kafepauza.mk 4-idealna-frizura-za-posebni-priliki-pletenka-okolu-pundzha-kafepauza.mk 5-idealna-frizura-za-posebni-priliki-pletenka-okolu-pundzha-kafepauza.mk 6-idealna-frizura-za-posebni-priliki-pletenka-okolu-pundzha-kafepauza.mk 7-idealna-frizura-za-posebni-priliki-pletenka-okolu-pundzha-kafepauza.mk 8-idealna-frizura-za-posebni-priliki-pletenka-okolu-pundzha-kafepauza.mk 9-idealna-frizura-za-posebni-priliki-pletenka-okolu-pundzha-kafepauza.mk 10-idealna-frizura-za-posebni-priliki-pletenka-okolu-pundzha-kafepauza.mk 11-idealna-frizura-za-posebni-priliki-pletenka-okolu-pundzha-kafepauza.mk 12-idealna-frizura-za-posebni-priliki-pletenka-okolu-pundzha-kafepauza.mk 13-idealna-frizura-za-posebni-priliki-pletenka-okolu-pundzha-kafepauza.mk 14-idealna-frizura-za-posebni-priliki-pletenka-okolu-pundzha-kafepauza.mk 15-idealna-frizura-za-posebni-priliki-pletenka-okolu-pundzha-kafepauza.mk


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Анонимен Reply

    mnogu ubavi frizuri toj sto gi pravel neka mu e alal vera

Остави коментар