палто | Кафе пауза

Зошто не треба да седите зад воланот во зимска јакна или палто?

Холандскиот автомобилски клуб „ANWB“ ги повика возачите и патниците да ги соблечат своите дебели јакни и палта додека се во своите автомобили.

12 предлози како да го комбинирате долгото палто оваа сезона

Долгите палта ќе доминираат на модната сцена и оваа есен. Во тренд ќе бидат палта во светли бои и изработени од разни материјали.

6 предности кои високите девојки можат да ги искористат во модата

Тешко е да си висока девојка во денешно време. Но, иако постојат многу проблеми низ кои поминувате, вие сепак имате предност во модата пред ниските девојки.

Восхитувајте со поглед: Предлози за носење директно од улиците

Ги превртуваме плакарите, одиме на шопинг и ги следиме светските модни сцени. Црпиме идеи, но некогаш инспирацијата не ни доаѓа. Затоа подготвивме 13 предлози кои ќе ги свртат сите погледи кон вас.

Црно-бел свет: 18 изгледи со кои ќе маѓепсувате само со поглед

Комбинациите со силни бои некогаш можат и да станат здодевни, затоа убаво е одвреме-навреме да направиме неколку минималистички комбинации. Голем дел од модата оваа сезона се концентрира на црно-белите комбинации.

Носете фармерки и во зима: 23 комбинации за шик и модерен изглед

Фармерките се одличен начин да изгледате убаво, а сепак да ви биде удобно во текот на зимските месеци. Можат да направат да изгледате и секси и слатко.

Снежно-бела зима со црно палто: 30+ моќни комбинации

Ова е палто кое секоја девојка треба да го има. Поради црната боја е соодветно за секакви прилики, а поради класичниот стил може да се претопи со кое било друго парче.

Есенско-зимски капути кои треба да се најдат во вашиот плакар

Есента и зимата се најпознати по палтата и капутите. Не само што нѐ одржуваат стоплени и изолирани од лудото време туку се и важен дел од целокупниот изглед.

Како да одберете совршено одело?

Оделото, доколку е соодветно искомбинирано, има моќ да го трансформира вашиот стил и да ве натера да се запрашате како сте можеле да живеете толку долго без него.

Водич за одбирање совршен костум за мажи

Ова се неколку правила кои задолжително морате да ги знаете кога купувате свечено одело.

Џебно марамче за палто или тефтерче?

Ова интересно и инвентивно тефтерче може да биде одлична визуелна замена за марамчето и нормално, одлично место да ги запишувате сите важни работи.

Како правилно треба да се закопчува машко палто?

Може да ви делува просто: има копчиња, има отвори, па што е тогаш филозофијата на закопчувањето? Но, има неколку правила кои треба ги земете предвид кога одлучувате да носите спортско или елегантно палто.
Датум: 16 мај 2013
, Автор:
12