Есенско-зимски капути кои треба да се најдат во вашиот плакар

Есента и зимата се најпознати по палтата и капутите. Не само што нѐ одржуваат стоплени и изолирани од лудото време туку се и важен дел од целокупниот изглед. Богатиот избор на стилови (парка, пончо, мантил и др.), вариететот на материјали и силните бои се можеби најдобрите епитети за овогодишните модерни палта.

1-esenski-i-zimski-palta-koi-defitivno-treba-da-se-najdat-vo-vasiot-plakar-kaf

Црпејќи инспирација од 20-тите и 60-тите ваквите капути ги освоија модните зависнички. Нивната текстура, чистите линии, едноставниот дизајн и можноста лесно да се склопуваат комбинации е причина плус зошто мора да си набавите некој ваков модел.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар