Шатори со кои ќе се чувствувате како да спиете во облаците

Спиењето под отворено ѕвездено небо и онака е одлична идеја, ама со овие шатори тоа изгледа неверојатно.

Заборавање: 5 чудни факти за меморијата

Меморијата понекогаш знае да си поигрува со нас. Таа собира детални настани од нашето детство, но не секогаш ни дозволува пристап до нив...

Восхитувајте со поглед: Предлози за носење директно од улиците

Ги превртуваме плакарите, одиме на шопинг и ги следиме светските модни сцени. Црпиме идеи, но некогаш инспирацијата не ни доаѓа. Затоа подготвивме 13 предлози кои ќе ги свртат сите погледи кон вас.

Сè што треба да знаете за сексот до 35-тата година

Водењето љубов може да донесе неверојатно задоволство, но само доколку го правите она што вие го сакате.

Како вашиот хороскопски знак ја поднесува досадата?

Како се справува секој хороскопски знак со досадата? Лавот ќе ја искористи за да се одмори, Ракот секогаш ќе пронајде некоја активност, а најлошо им е на Близнаците, Овните и Рибите.

Ова секоја жена треба да го искуси пред да стапи во сериозна врска

Слободните жени секогаш имаат чувство дека сите останати се во врска, додека од друга страна пак, жените кои се во сериозна врска или брак веруваат дека целиот останат свет лудо се забавува.
Датум: 23 мар 2015
, Автор:

6 грешки кои ги правите при миењето на забите

Можеби ги миете забите секој ден, но ако правите некоја од овие грешки тие сепак не се добро заштитени. Д-р Едмонд Хјулит има совети за вас како да ги исправите.

Слеп сликар создава неверојатни колоритни уметнички дела

Многу лесно може да се замисли дека слепилото би претставувало инвалидитет кој би можел да стави крај на кариерата на еден артист, но тоа не се случило и со Џон Бремблит...

По 20 години криење од човештвото, повторно е забележано ова мало суштество кое наликува на неодоливо плишано мече

Станува збор за животно чиј изглед наликува како да е комбинација од мече, верверица и зајак.

Што открива крвната група за вашето здравје?

Научниците нагласуваат дека сè уште не се знае колкава е навистина улогата на крвните групи за одредени болести, но дефинитивно тврдат дека постои поврзаност.

6 жени го откриваат моментот кога сфатиле дека се омажиле со погрешната личност

Сите сакаме да мислиме дека еден ден ќе стапиме во брак со личност која ќе ја сакаме повеќе од сите други, дека тоа засекогаш ќе биде убаво и никогаш нема да тргне наопаку, но знаеме дека тоа не е секогаш така.

5 причини поради кои не сакате да користите кондом и 5 нивни решенија

Наместо да продолжите да играте руски рулет в кревет, разгледајте ги овие неколку решенија на најчестите проблеми и имајте безбеден секс.
12