22 декември 2014 | Кафе пауза

Храна која ќе ви помогне да забремените

Жените кои внесуваат доволно од овој минерал во својот организам во поголем број случаи полесно остануваат бремени од оние кои не го внесуваат доволно.
Датум: 22 дек 2014
, Автор:

4 вкусни моќни напитоци кои го топат салото околу стомакот

Постојат пијалаци кои имаат одличен вкус и истовремено водат сметка за вашата линија, што значи дека не го оптоваруваат вашето тело со вишок калории, а воедно и го помагаат варењето.
Датум: 22 дек 2014
, Автор:

Дивата авантура на еден човек и неговото куче прикажана низ величествени фотографии

Моќната и нераскинлива врска на кучињата и луѓето е претставена во фотографиите на илустраторот Џон Штоц, кој на импресивен начин го покажува шармот на природата и пријателството.
Датум: 22 дек 2014

Трик со кој ќе го спречите замаглувањето на стаклата во автомобилот

Стаклата на автомобилите се замаглуваат од внатрешната страна поради влагата која се создава внатре и нема од каде да излезе надвор. Затоа ви треба нешто што ќе може да ја апсорбира.

Снежно-бела зима со црно палто: 30+ моќни комбинации

Ова е палто кое секоја девојка треба да го има. Поради црната боја е соодветно за секакви прилики, а поради класичниот стил може да се претопи со кое било друго парче.

Неочекувани новогодишни резолуции кои имаат моќ да ви го променат животот

Погледнете ги наредниве неочекувани новогодишни резолуции кои ќе ви помогнат да ја направите оваа година најуспешна досега...

10 одлични финти со овошје кои можете да ги испробате дома

Сите ние понекогаш сме имале мали незгоди со овошјето, без разлика дали станува збор за тоа како да ги исчистиме јагодите или пак како јаболката да не ни потемнат. Со овие трикови сето тоа ќе стане минато.

Роденденски подарок за вашата партнерка Јарец

Нивниот карактер се поврзува со одговорност, трудољубивост и својствено практичен поглед на светот. Ако ги имате предвид овие нивни особини, тогаш со сигурност ќе го најдете совршениот подарок за вашата партнерка.
Датум: 22 дек 2014
, Автор:

Прекрасни новогодишни и божиќни десктоп позадини

Време е да ве фати предновогодишната еуфорија, време е да го украсите домот и да ја промените позадината на вашиот компјутер.
Датум: 22 дек 2014
, Автор:

Направете сами: Сјајни снежни лампиони

Овие лампиони прекрасно би се вклопиле на вашата новогодишна елка, но може да ги користите и како декорација низ домот за да имате нешто што ќе ве потсетува на зимата и празниците.

Како да го дешифрирате кодот на мажите?

Мажите можат да чувствуваат интензивни емоции исто како и жените, но им недостасува тренинг и поддршка за да можат да ја најдат смислата на овие чувства...

15 моќни цитати од Ф. М. Достоевски

Фјодор М. Достоевски, најзначајниот руски писател и столб на реализмот како литературен правец, никогаш нема да престане да нѐ воодушевува со неговото длабоко разбирање на човековата психологија.
Датум: 22 дек 2014
, Автор:
12