Носете фармерки и во зима: 23 комбинации за шик и модерен изглед

Фармерките се одличен начин како да изгледате убаво, а сепак да ви биде удобно во текот на зимските месеци. Можат да изгледаат слатко или секси, во зависност од тоа како ќе ги носите. Дури можете да ги носите и со патики, чизми до глужд или над колено, ако сѐ уште не заврнало снег. Иако тесните фармерки долго беа во центарот на вниманието, бојфренд фармерките стануваат сѐ популарни бидејќи се удобни и многу брзо и лесно се комбинираат. Изгледаат одлично со потпетици и кошула или обична блуза. Ако ова не е доволен предизвик, тогаш додадете палто кое ќе го разигра секојдневниот изглед и ќе го привлече вниманието кон вас.

1-nosete-farkerki-i-vo-zima-23-kombinacii-za-moderen-i-sik-izgled-kafepauza 2-nosete-farkerki-i-vo-zima-23-kombinacii-za-moderen-i-sik-izgled-kafepauza (3)

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар