17 ноември 2014 | Кафе пауза

7 факти што не ги знаевте за ангелите на Викторија Сикрет

Ако го гледате модното шоу на Викторија Сикрет секоја година и мислевте дека знаете сè за ангелите, тогаш се лажете.

Модни совети за пролет/лето 2015 од Олгица Ѓоргиева

Во светот на модата месец октомври и ноември беа искористени за промоција на модните колекции за пролет/лето 2015. Македонската дизајнерка Олгица Ѓоргиева неодамна ја претстави и својата колекција за претстојната сезона, Complete Your Puzzle.
Датум: 17 ное 2014
, Автор:

Како да одберете совршено одело?

Оделото, доколку е соодветно искомбинирано, има моќ да го трансформира вашиот стил и да ве натера да се запрашате како сте можеле да живеете толку долго без него.

10 работи кои ќе се случат кога ќе почнете да се прифаќате себеси

Ова се 10 прекрасни работи кои ќе ви се случат кога ќе почнете да се прифаќате себеси такви какви што сте.
Датум: 17 ное 2014
, Автор: