Најстрашните книги некогаш напишани кои се базираат на вистински настани

Хорор приказните кои содржат барем малку вистина се многу пострашни од целосно измислените, а истото важи и за страшните книги базирани на вистински настани.

17 знаци дека сте опседнати и премногу приврзани за вашето домашно милениче

Факт е дека луѓето кои поседуваат домашни миленичиња се многу посреќни од другите. Но, сѐ си има граница, дури и кога станува збор за љубовта кон животните.

Никогаш нема да признаете дека сте опседнати со вашиот телефон, но овие знаци го докажуваат спротивното

Во денешно време, со целата таа напредна технологија и достапноста на мобилни телефони, неизбежно сите стануваме премногу опседнати со нив.

6 работи со кои жените се опседнати, за кои на мажите не им е гајле

Жените постојано покажуваат опседнатост околу овие неколку работи затоа што сметаат дека тие им се многу важни и на мажите, но тие имаат малку поинакво мислење за нив...

10 знаци дека сте опседнати со вашата „славна“ симпатија

Во вашата фантазија вие сте најсреќниот пар што некогаш постоел, но во реалноста, воопшто не сте се ни запознале. Сите ние имаме „славна“ симпатија, но еве неколку знаци дека некои можеби малку сте ги преминале границите.

13 опседнати куќи и хорор приказните кои стојат зад нив

Хорор, убиства и духови на одамна умрени луѓе чии гласови би ги слушнале кога би поминале покрај овие куќи. Благодарение на фотографот Сеф Лолес можеме да ѕирнеме во нивната внатрешност на безбедна далечина.

Смртта на конверзацијата: Фотографии од луѓе кои се целосно опседнати со своите смартфони

Погледнете ги овие фотографии и размислете, дали можеби и вие изгледа вака од страна?

Со што се опседнати хороскопските знаци?

Секој од знаците во Зодијакот има свои опсесии кои свесно или несвесно му го контролираат животот. Погледнете со што е опседнат вашиот хороскопски знак.
Датум: 28 апр 2014
, Автор:

14 причини зошто да го сакате сопственото тело

Ова се 14 причини зошто треба да престанете да бидете опседнати со тежината и да почнете да се сакате себеси токму онакви какви што сте.
Датум: 24 апр 2014
, Автор:

Книга: „Подмолна убавина“ – Ребека Џејмс

Тинејџерски трилер со сите нишани, приказна за сестринската љубов, пријателите и предизвиците кои со себе ги носат најлудите години од нашите животи...
12