30 јануари 2015 | Кафе пауза

Филм: Чувари на галаксијата (Guardians of the Galaxy)

Група од интергалактички криминалци се приморани да работат заедно со цел да го спасат универзумот...

Како можете да им помогнете на бездомниците и сиромашните во Македонија?

Ако имате желба да им помогнете, ова се вашите опции.

10 знаци дека сте алфа жена

Па, дали вие спаѓате во оваа категорија?

Патници кои се подосадни и од бебе кое без прекин плаче за време на целиот пат

Погледнете дел од најдосадните патници и неколку начини на кои можете да се справите со нив...

Полничките жени можат да одгледаат попаметни деца

Едно ново истражување покажало дека полничките жени имаат поголем потенцијал да одгледаат попаметни деца и тоа токму поради вишокот на мастите.

15 слатки нешта кои можете да ги правите со вашиот партнер за Денот на вљубените

Неколку идеи за љубовен состанок за кои не е потребно многу планирање...

Како да го сочувате добриот вид?

Најважно е да ги применувате советите за заштита на очите од штетните УВ-зраци, редовно да ги одморате и да не ги игнорирате сомнителните симптоми кои се појавуваат за да ве потсетат да посетите офталмолог.
Датум: 30 јан 2015
, Автор:

Неодолив чоколаден колач во шолја

Совршена награда која треба да си ја дадете себеси после тежок испит, исцрпувачки ден на работа или тешка кавга со партнерот. Ова е колач во кој се ужива сам.
Датум: 30 јан 2015
, Автор:

Бекстрит Бојс – Каде се сега?

Без разлика на тоа дали сте биле луди по нив или не сте можеле да ги поднесете, нивните песни беа неизбежни на телевизија и радио и сите беа опседнати со нив на еден или друг начин.
Датум: 30 јан 2015
, Автор:

Славни актери кои прерано нѐ напуштија

Иако никогаш не е добро време да ги загубиме нашите омилени актери и актерки, сепак изгубивме некои славни личности кои сѐ уште беа многу млади. Со оваа листа сакаме да им оддадеме почит ним и на нивната работа.
Датум: 30 јан 2015
, Автор:

Изгледајте модерно и шик: 20 комбинации со засечен џемпер

Тие што мислат дека засечените парчиња се само за во лето прават голема грешка. Ако знаете како да го носите, засечениот џемпер може да ви стане најдобар пријател.
12