Изгледајте модерно и шик: 20 комбинации со засечен џемпер

Изгледајте модерно и шик: 20 комбинации со засечен џемпер

Тие што мислат дека засечените парчиња се само за топлите месеци прават голема грешка. Добро, нормално е дека маичките кои го откриваат папокот припаѓаат во летниот период, но сепак можете да смислите комбинација со засечено парче за зимските месеци. Тука настапува засечениот џемпер.

0-izgledajte-moderno-i-sik-20-kombinacii-so-zacesen-dzemper-kafepauza.mk

Спојте го со здолниште со висок струк или облечете го врз кошула. Засечените џемпери се одличен начин како да ја останете загреани, а сепак да изгледате модерно. Најдобриот дел е што можете дури и во лето да ги носите.

За да ви покажеме како да изгледате модерно, секси и софистицирано, направивме колекција од 20-тина изгледи од кои можете секојдневно да црпите инспирација.


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар