Господин Селфи – Краток филм кој ја прикажува реалноста на нашата опседнатост со смартфоните

Господин Селфи – Kраток филм кој ја прикажува реалноста на нашата опседнатост со смартфоните

„Г-дин Селфи“ е краток филм на „ We Are Seventeen“, студио за графички дизајн и анимација од Лондон. Тој во само две минути има сумирано еден цел ден од животот на млад човек кој е опседнат со својот смартфон и притоа го пропушта животот и убавините што се случуваат околу него, правејќи го неговиот ден здодевен.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар