Како мажите го замислуваат менструалниот циклус кај жените?

Пак некој поставил интересно прашање на Редит: Како мажите го сфаќаат менструалниот циклус кај жените? Разгледајте ја галеријата за да ги дознаете одговорите.

„Како твојата матка да се симнувала по скали и го утнала последното скалило.“

„Како твојата матка да се симнувала по скали и го утнала последното скалило.“

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар