07 февруари 2020 | Кафе пауза

Вашето прво патување со бебето: Кое превозно средство да го изберете?

Ако се направи листа од превозните средства кои треба да се користат при патување со бебе, оние што најбрзо ќе стигнат до целта се најпосакувани.

Дознајте за што е пребирлив секој од хороскопските знаци

Сите понекогаш сме презаситени од одредени работи. Без разлика дали станува збор за храна или стил на облекување, секогаш нешто повеќе ни се допаѓа од друго.

Дизајнерите за ентериер истакнуваат 3 клучни совети за совршен дом

Големината на домот не е клучна за тој да изгледа убаво како домовите што ги гледате на фотографиите на Инстаграм. Клучот за добар изглед лежи во деталите во коишто не треба да инвестирате многу.

14 парчиња облека што им одговараат на сите жени без оглед на возраста

Постојат многу парчиња облека што им одговараат на жените од која било возраст, а сè што треба да направите е да го направите вистинскиот избор.

4 хороскопски знаци што се опседнати со Денот на вљубените

Некои хороскопски знаци го користат секој момент за да ги искажат своите романтични чувства, а 14 февруари е уште една дополнителна можност за тоа.

Овој еж го живее најдобриот период од својот живот, а погледнете како изгледа неговиот просечен ден

Овој еж се вика Синамон (Цимет) и тотално му го променил животот на сопственикот што го спасил. Синамон има своја облека и мебел, но и профил на Инстаграм,

Најдобрите романтични филмови ако сакате да го поминете Денот на вљубените во домашна атмосфера

Без разлика дали сакате романтични комедии, тинејџерски љубовни афери или инспиративни животни приказни, Денот на вљубените е совршена можност да имате романтична филмска вечер.

Будењето со аларм ве прави уште поуморни

Будењето со звукот кој секојдневно го слушате наутро влијае на вас.

Мали трикови на големите готвачи: Со што да ги замениме јајцата во рецептите?

Што се случува кога брзате дома за да подготвите одреден оброк или десерт, но заборавате да купите јајца?

Мелем за очи и душа: 10 докази дека спалната соба со тераса е сон!

Спалната соба е наше прибежиште по напорниот ден полн со дневни предизвици и обврски, а кога спалната соба има тераса, тогаш тоа е нашата просторија од соништата.

„Денот се познава по утрото!“

Black’n’Easy е автентично турско вкусно кафе кое ги буди умот и сетилата, а се подготвува за помалку од една минута, во три брзи чекори – 1) истури, 2) промешај, 3) пиј!
Датум: 07 фев 2020
, Автор:

Како да дознаете дали сте интолерантни на лактоза?

Доколку се сомневате дека сте интолерантни на лактоза, а сѐ уште го немате докажано тоа, најдобро е да направите тест кој ќе ви ја разбие дилемата.
Датум: 07 фев 2020
, Автор: