14 парчиња облека што им одговараат на сите жени без оглед на возраста

14 парчиња облека што им одговараат на сите жени без оглед на возраста

И покрај стереотипите, модерната облека не е создадена само за 20-годишните убавици. Постојат многу парчиња облека што им одговараат на жените од која било возраст, а сè што треба да направите е да го направите вистинскиот избор.

1. Блејзери

14 парчиња облека што им одговараат сите жени без оглед на возраста

Блејзерите изгледаат елегантно на жените на возраст од 20, 30 или 40 години. Денешната мода нуди многу повеќе од деловни и канцелариски модели, па блејзерите со оригинален крој може да се комбинираат со фармерки и со патики.

2. Долги џемпери во светли бои

14 парчиња облека што им одговараат сите жени без оглед на возраста

Овие џемпери не само што одговараат со каков било изглед (деловен, романтичен или секојдневен), туку прават секоја жена да изгледа помодерно.

3. Класични кошули

14 парчиња облека што им одговараат сите жени без оглед на возраста

Кошулите прават 40-годишните жени да изгледаат помладо, но совршено одговараат и на 20-годишни. Кошулите може да се комбинираат со разни бои. Моделите изработени по мерка повеќе одговараат со деловни комбинации, а разнобојните кошули можете да ги носите за средби со пријателите.

4. Карирани кошули

14 парчиња облека што им одговараат сите жени без оглед на возраста

Карираните кошули изгледаат модерно и стилски на жените од која било возраст. Покрај тоа, овие кошули ги има во разни бои, така што комбинирањето е многу лесно.

5. Кошула под блуза

14 парчиња облека што им одговараат сите жени без оглед на возраста

Дали сè уште мислите дека оваа комбинација им одговара само на дамите што имаат помеѓу 25 и 30 години? Не само што се пријатни, туку блузите се и стилски, па дури и жени постари од 50 години може да ги користат за експериментирање со својот изглед.

6. Шешири

14 парчиња облека што им одговараат сите жени без оглед на возраста

Тешко е да вклопите елегантен шешир во целокупниот изглед. Но, ако го направите вистинскиот избор, тој може да привлече внимание без разлика на тоа колку години имате.

7. Тексасни јакни

14 парчиња облека што им одговараат сите жени без оглед на возраста

Тексасните јакни се во тренд многу години. Тие се добри за секојдневни комбинации и за комбинирање со фустан. Покрај тоа, тие прават жените над 40 години да изгледаат полиберални (и никој нема да обрне внимание на нивната возраст).

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар