04 октомври 2018 | Кафе пауза

Тест: Одберете сонце и тоа ќе осветли скриени аспекти од вашата личност

Смирете го умот, погледнете ја сликата и одберете едно од овие сонца, па потоа прочитајте што овој избор има да каже за вас.
Датум: 04 окт 2018
, Автор:

Грижата за „вистинскиот“ изглед на нашите тела нѐ спречува вистински да живееме

Стравот од дебелината нѐ прави повлечени и контролирани. Но, што ако престанеме да се плашиме?
Датум: 04 окт 2018
, Автор:

7 луди, но уверливи теории за убиецот Зодијак

Зодијак е познатиот сериски убиец кој наводно е одговорен за неколку убиства во областа на Сан Франциско.

Нешта што треба да ги запомните во вашите доцни 20-ти

Луѓето околу вас се венчаат, купуваат куќи, слават годишнини на компании, а некои имаат и деца.

8 „одвратни“ утрински процеси кои покажуваат дека сте здрави

Наутро во организмот се одвиваат разни процеси кои често можат да бидат непријатни...

Што ве прави моќни според вашиот хороскопски знак?

Сите имаме некои карактеристики што прават да се разликуваме од другите. Секој има вештини и одлики што го прават навистина моќен.

7 мрзливи начини да го импресионирате вашето момче

Кога сте во врска сигурно постојано чувствувате потреба да правите нешто за да му покажете на партнерот колку го сакате.

Тест што може да го измери „црното јадро“ на вашиот карактер

Нарцисите, психопатите и садистите имаат едно заедничко нешто - „црно јадро“ како основа на нивниот карактер.

5 знаци дека всушност вие сте токсичниот пријател

Ако некогаш сте имале токсичен пријател, тогаш знаете колку тешко и напорно може да биде тоа.