опавче | Кафе пауза - Part 2

Тренд фризури за есен/зима 2014-2015

Најдоброто е што можете да ги направите дома и се одлични за секојдневен изглед. Плетенки, коса на страна, опавче или права коса – на вам е само да изберете. Сè од ова ќе се носи оваа сезона есен/зима.
Датум: 16 сеп 2014
, Автор:

Идеална фризура за посебни прилики: Плетенка околу пунџа

Оваа фризура е идеална за на свадби, погодна е и за мали девојчиња, и иако изгледа комплицирано, всушност лесно е да се направи.
Датум: 03 мај 2014
, Автор:

Убава едноставна фризура за посебни прилики

Девојките и жените кои не преферираат премногу нападни фризури, ќе сакаат да ја пробаат оваа фризура со фатена коса, која е одличен избор за вечерните излегувања и специјалните прилики.
Датум: 14 сеп 2013
, Автор:

Фризура 2 во 1: Превртена француска плетенка подигната во пунџа

Одлична за летниот период - ќе ви ја држи косата прибрана, додека истовремено ќе делувате многу стилски, па дури и елегантно.
Датум: 17 авг 2013
, Автор:

3 кул начини за врзување марама за коса

Стилистката Миша Џи ќе ви покаже 3 кул начини да ја заврзете вашата коса со марама: врзување на спуштена коса како венче, вртена околу високо кренато странично опавче или врзана како машничка на фризруа со пунџа.

Опуштена тренди фризура во 4 чекори

Коњско опавче во комбинација со опуштена плетенка е брзо решение кои ќе ви ја освежи фризурата. Само четири чекори ве делат од прекрасна и средена фризура.

Како татко ја спрема својата ќерка за на училиште?

Ова видео стана инстантен хит на Јутјуб, а на него можете да погледнете еден многу снаодлив татко.

Направете си гламурозна фризура за неколку минути

За да имате гламурозна фризура, понекогаш ви се доволни и само десетте прсти на рацете...

10 одлични предлози за обликување коњско опавче

Неколку идеи кои ќе ви помогнат за кратко време да направите одлична фризура со коњско опавче...

7 брзи и лесни фризури за секој ден

Фризури кои за кратко време ќе ви помогнат да изгледате совршено...

Фризури кои ќе ве направат помлади

Погледнете неколку идеи за фризури кои освен што ќе симнат неколку години од вас, ќе направат и да се чувствувате и да изгледате одлично и посакувано.
12