17 август 2013 | Кафе пауза

Фризура 2 во 1: Превртена француска плетенка подигната во пунџа

Одлична за летниот период - ќе ви ја држи косата прибрана, додека истовремено ќе делувате многу стилски, па дури и елегантно.
Датум: 17 авг 2013
, Автор:

Живописни села кои пленат со својата убавина

Ќе ве опијат со својата убавина и колоритност...

Најслаткото маче во светот се претвори во лавче

Се сеќавате на Дејзи, најслаткото маче во светот? Пред околу година дена ве запознавме со ова малечко маченце, чиј сопственик Бен Тороде од Токио го фотографираше во разни симпатични сцени, како свири на пијано или ѕирка од сад за готвење...

Одлични цитати за животот од познатите личности

„Ако не можете да го исфрлите скелетот од вашиот плакар, најдобро би било доколку го научите да танцува“. – Џорџ Бернард Шо