Фризури кои ќе ве направат помлади

Погледнете неколку идеи за фризури кои освен што ќе симнат неколку години од вас, ќе направат и да се чувствувате и да изгледате одлично и посакувано.

Чипс од јаболка

Кога чипсот од компири ќе ви се досади и ќе сакате да грицкате нешто здраво, вкусно и во големи количини, еве како да направите брз, лесен и интересен чипс од јаболка.

Астролошки профил на родените во знакот стрелец

Стрелците се големи оптимисти и за нив чашата е секогаш половина полна...
Датум: 24 ное 2010
, Автор:

Интересни улици низ светот

Сите овие интересни улици имаат поставено некој светски рекорд, поради некоја нивна специфичност која ги дели од останатите.
Датум: 24 ное 2010
, Автор:

Имагинација на реални фотографии

Погледнете ги прекрасните илустрации на шведскиот илустратор Johan Thörnqvist. Неговиот концепт се базира на цртање имагинарни илустрации врз веќе постоечки реални фотографии.