Убава едноставна фризура за посебни прилики

Убава едноставна фризура за посебни прилики

Девојките и жените кои не преферираат премногу нападни фризури, ќе сакаат да ја пробаат оваа фризура со фатена коса, која е одличен избор за вечерните излегувања и специјалните прилики како свадби и други свечености.

Убава едноставна фризура за посебни приликиФатете неколку опавчиња со тенки ластичиња на задниот дел од главата, но при последното вртење околу косата, не извлекувајте го праменот докрај. Потоа поделете ги поголемите јамки на неколку помали делови и прицврстувајте ги за главата со шноли. Направете го ова со сите јамки и тоа е сè. Вашата фризура е готова.

Убава едноставна фризура за посебни прилики Убава едноставна фризура за посебни прилики Убава едноставна фризура за посебни прилики

Погледнете го видеото за подобро да ја совладате постапката.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар