Тренд фризури за есен/зима 2014-2015

Обновете ја вашата фризура според најновите трендови за есен/зима 2014-2015. Модните гиганти ни презентираа незаборавни фризури, а најдоброто кај нив е што можете да ги направите дома и се одлични за секојдневен изглед. Плетенки, коса на страна, опавче или права коса – на вам е само да изберете. Сè од ова ќе се носи оваа сезона есен/зима.

0-trend-frizuri-za-esenzima-2014-2015-kafepauza.mk

1. Коса длабоко тргната на страна

2-trend-frizuri-za-esenzima-2014-2015-kafepauza.mk

2. Плетенки во ретро и винтиџ стил

3-trend-frizuri-za-esenzima-2014-2015-kafepauza.mk 4-trend-frizuri-za-esenzima-2014-2015-kafepauza.mk

3. Ефект на мокра коса

5-trend-frizuri-za-esenzima-2014-2015-kafepauza.mk

4. Опавче (класично шик, ниско елегантно, разделено на страните)

6-trend-frizuri-za-esenzima-2014-2015-kafepauza.mk 7-trend-frizuri-za-esenzima-2014-2015-kafepauza.mk

5. Класична француска пунџа (безвремен синоним за шик и гламур)
15-trend-frizuri-za-esenzima-2014-2015-kafepauza.mk

6. Некласична пунџа (заплетена или неуредна)
13-trend-frizuri-za-esenzima-2014-2015-kafepauza.mk14-trend-frizuri-za-esenzima-2014-2015-kafepauza.mk

7. Јазли (разновидни, а едноставни алтернативи на балерина фризурата)

8-trend-frizuri-za-esenzima-2014-2015-kafepauza.mk9-trend-frizuri-za-esenzima-2014-2015-kafepauza.mk

8. Права коса (неуреден изглед или кежуал варијанта со навиткани врвови)

10-trend-frizuri-za-esenzima-2014-2015-kafepauza.mk

9. Нови и елегантни бои (црвени и кафени нијанси)

11-trend-frizuri-za-esenzima-2014-2015-kafepauza.mk 12-trend-frizuri-za-esenzima-2014-2015-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар