Опуштена тренди фризура во 4 чекори

Опуштена тренди фризура во 4 чекори

Коњско опавче во комбинација со опуштена плетенка е брзо решение кои ќе ви ја освежи фризурата. Само четири чекори ве делат од прекрасна и средена фризура.

Чекор бр. 1

Косата начешлајте на едната страна, шишките оставете ги да паѓаат преку челото, а остатокот поделете го на три еднакви дела за да направите плетенка.

Опуштена тренди фризура во 4 чекори

Чекор бр. 2

Исплетете ја плетенката до крај и држејќи ги врвовите малку растегнете ја за да делува опуштено.

Опуштена тренди фризура во 4 чекори

Чекор бр. 3

Одвојте еден прамен од косата од спротивната страна и оставете го да виси, а остатокот од косата подигнете го заедно со плетенката и заврзете ги со ластиче во опавче.

Опуштена тренди фризура во 4 чекори

Чекор бр. 4

Праменот кој го издвоивте сега замотајте го околу опавчето преку ластичето и вашата фризура е спремна.

Опуштена тренди фризура во 4 чекори

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар