16 септември 2014 | Кафе пауза

Тренд фризури за есен/зима 2014-2015

Најдоброто е што можете да ги направите дома и се одлични за секојдневен изглед. Плетенки, коса на страна, опавче или права коса – на вам е само да изберете. Сè од ова ќе се носи оваа сезона есен/зима.
Датум: 16 сеп 2014
, Автор:

Чудни сексуални искуства кои веројатно сите ги доживеале

Сексуалните склоности се лична работа. Она што некому му е чудно, на друг му е преубаво. Како и да ви делувале во моментот, едно е сигурно – овие искуства скоро сите сме ги доживеале.
Датум: 16 сеп 2014
, Автор:

Го изгубила вереникот 2 месеци пред свадбата, па решила да се прости преку тажна фотосесија

Џанин, несудена невеста чиј вереник ненадејно умрел 52 дена пред денот на нивната свадба, направила нешто што претставува пример за човечка издржливост и надеж.
Датум: 16 сеп 2014
, Автор:

5 чудни, но ефикасни начини да го преболите бившиот

Заборавете на романтичните комедии и плачењето додека ги слушате омилените сентиш песни. Ако навистина сакате да заборавите на бившиот, обидете се со овие трикови.
Датум: 16 сеп 2014
, Автор:

Какви привилегии носи работата во некои од најголемите светски компании?

Што прават големите компании за да добијат на продуктивност?

Тренди комбинации инспирирани од 60-тите

60-тите остануваат запаметени по големиот контраст на хипи и софистицирани комбинации. Еве како би ги вметнале во секојдневниот изглед.
Датум: 16 сеп 2014
, Автор:

Мажите признаваат: 14 најголеми несигурности на првиот состанок

Еве што откриваат припадниците на погрубиот пол. Ова се најчестите несигурности пред и за време на љубовните состаноци.
Датум: 16 сеп 2014
, Автор: