Како да развиете емпатија кон колегата што не ви се допаѓа?

За да си помогнете во ваква ситуација, најпрво преиспитајте го својот став, па пристапете поинаку на проблемот.

7 причини зошто постојано сте нервозни

Многу е важно да се грижите за себе за да не му дозволите на гневот да ви ги наруши односите со другите.

Неколку мудри начини да се справите со луѓето коишто не ви се допаѓаат

Доколку живееме во совршен свет, секој човек со кој би имале можност да комуницираме би бил убав, учтив, внимателен, дарежлив и уште многу повеќе.

Умор, нервоза, исцрпеност: 5 работи кои ви ја земаат животната енергија

Кои работи го саботираат вашето здравје, а вие можеби не сте ни свесни за тоа?

10 начини на коишто го нервирате вашиот шеф

Иако немате лоши намери, со некои ваши постапки можете несвесно да ги нервирате оние околу вас.

Немојте да ги игнорирате: 3 скриени симптоми на сезонските алергии

Сезонските алергии можат да го нападнат секого, секаде и во кое било време.

12 психолошки трикови за поголема самодоверба

Секојдневно се најдуваме во ситуации кога сакаме да имаме поголема самодоверба или да бидеме помалку подложни на нервозата и стресот.

7 суптилни начини на кои флертуваат срамежливите луѓе

Трикот е да обрнете внимание на малите, незабележливи детали.

Како да се ослободите од постојаното чувство на нервоза?

Постојат многу моменти во нашиот живот кога го имаме тоа непријатно нервозно чувство во нашиот стомак.

7 знаци дека пиете премногу кафе

Доколку се сомневате дека во текот на денот пиете повеќе кафе отколку што треба, проверете кои се негативните последици од прекумерното уживање во магичниот напиток.
Датум: 17 јан 2016

8 новогодишни совети против стрес

Неколку совети кои ќе ви помогнат релаксирано да ги дочекате новогодишните празници.
Датум: 29 дек 2015

Што значи „дебелеење на нервна база“?

Фразата со која често кажуваме што е причината за некој наш проблем со чувствата или состојбата во која се наоѓаме, гласи: „Сè е тоа на нервна база“.
12