06 јуни 2016 | Кафе пауза

Мотивациски тетоважи во форма на фластер кои избледуваат за неколку дена

Имате скршено срце? Се соочувате со многу стрес на работа? Чувствувате понеделничка депресија?

4 пропусти поради кои ќе бидете етикетирани како лоши во кревет

Честопати се занемаруваат некои ситници кои можат добриот секс да го претворат во лошо искуство.

10 важни работи кои треба да ги знаете за заборавањето и паметењето

Сеќавањата се како мали делчиња од голема сложувалка: Заедно создаваат една голема слика на вашиот живот.

Без шеќер и конзерванси: Најлесниот рецепт за домашен џем од јагоди

Сезоната на јагодите е веќе тука, а овие црвени овошки се неодоливи и кога се во форма на џем.

Последиците од критикувањето: Големите мудрости од мистичните индиски веди

Според старите индиски верувања, кога критикуваме некоја личност, сета нивна негативна енергија и лоша карма ја преземаме на себе.

Најлошите типови луѓе од кои треба да се држите понастрана

Таквите луѓе лесно е да се препознаат, но тешко е со нив да останете рамнодушни и да не се изнервирате.

Моќни цитати кои ќе ви ја вратат вербата во себе

Честопати забораваме дека треба да се стремиме кон тоа да ги оствариме нашите цели и соништа бидејќи дозволуваме другите да не убедат дека тоа не е возможно.

Кои хороскопски знаци живеат најдолго?

Луѓето кои живеат преку 100 години имаат разни тајни за својата долговечност, но се чини дека нивниот долг живот има врска и со хороскопот.

12 изуми од древен Египет без кои не можеме да си го замислиме светот

12-те најзначајни достигнувања и пронајдоци од старите Египќани кои се користат до ден денес.

10 начини на коишто го нервирате вашиот шеф

Иако немате лоши намери, со некои ваши постапки можете несвесно да ги нервирате оние околу вас.
12