Куче или лисица? Фотографиите од ова неодоливо животинче го збунија целиот свет

Куче или лисица? Фотографиите од ова неодоливо животинче го збунија целиот свет

Ако мислите дека ова прекрасно суштество е лисица, тогаш дефинитивно сте во заблуда! Станува збор за куче кое е мешавина од померијанец и хаска, но кое толку многу наликува на лисица што луѓето ширум светот едноставно не можат да му се изначудат. Сепак, ова неодоливо животинче е можеби најслаткото од својот вид. Погледнете ги следниве фотографии од ова куче кое без сомнение ќе ве остават без зборови и уште еднаш ќе ви покажат дека нештата никогаш не се онака како што изгледаат!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар